Tentų gamyba ir remontas

Tentų gamyba ir remontas

Krovinių pervežimas yra kasdienė, nenutrūkstama veikla. Jie vežami tiek šalies viduje, tiek į kitas šalis. Įvairios prekės ne tik išvežamos iš mūsų šalies, bet ir į ją įvežamos. Taigi galima teigti, jog sklandus logistikos verslas yra svarbus kiekvienai šaliai, jos ekonomikai.

Iš tiesų, daug krovinių pervežama sunkvežimiais su tentinėmis puspriekabėmis. Tai patogus ir saugus įvairių krovinių transportavimo būdas. Gali kilti klausimas, iš ko gaminami tentai? Jie gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų. Viena iš jų yra specialus audinys, kuris atsparus drėgmei, tad vežami kroviniai yra apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų – lietaus, vėjo ir pan.

Reklaminių tentų gamybai gali būti naudojama ir drobė, blizgus arba matinis popierius.

Reikia pasakyti, kad tentai naudojami ne tik puspriekabėms uždengti ir reklamos tikslais. Jie gali būti naudojami pavėsinių, stoginių, paviljonų uždengimui, scenoms, vasaros estradoms, lauko ekranams ir t.t. Pirmiausia pakalbėkime apie tentus sunkvežimiams bei vilkikams.

Kokie kroviniai gali būti vežami tentinėmis puspriekabėmis?

Iš tiesų, tokių krovinių spektras yra itin platus. Tentinėmis puspriekabėmis gali būti transportuojami įvairūs technikos prietaisai, pavyzdžiui, motociklai, keturračiai motociklai, žoliapjovės bei įvairi kita technika. Taip pat jomis vežamos paletės, biokurui skirtos skiedros, granulės, įvairūs maisto produktai (tiek tie, kuriems nereikia specialaus temperatūrinio režimo, tiek tie, kuriems reikia), drabužiai, medžiagų rulonai ir kt.

Papildomą patogumą sukuria galimybė kai kuriomis puspriekabėmis krovinius gabenti keliais aukštais. Tokios puspriekabės yra dviaukštės ir jose patogiai, maksimaliai išnaudojant erdvę, kroviniai sudedami dviem aukštais. Taip, kad jie vienas kito neprispaustų ar kitaip nepažeistų. Sunkesni daiktai dedami žemiau, o lengvesni – aukščiau.

Užuolaidinės puspriekabės leidžia kur kas patogiau iškrauti daiktus, nes galimas jų iškrovimas per priekabos šoną. Tiesiog reikia atsegti šoninį priekabos uždangalą ir patogiai iškrausite atvežtus daiktus.

Tentai pavėsinėms

Pavėsinėms gaminami permatomi tentai iš PVC dangos, kurie jas apsaugo nepalankių oro sąlygų – lietaus, vėjo, o žiemą – nuo sniego. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tokie tentai nėra patvarūs bei ilgaamžiai (juos gali suplėšyti stiprus vėjas, kruša), tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Pavėsinėms skirti tentai yra atsparūs, šalčiui, karščiui bei drėgmei.

Gali kilti klausimas, ar visada pavėsinėms reikalingi tentai? Jie apsaugo pavėsinės baldus, grindis nuo drėgmės, kuri laikui bėgant gali sukelti puvimo procesus. Taigi tentai reikalingi siekiant, kad savo pavėsine galėtumėte džiaugtis ilgai ir išvengtumėte papildomų darbų, sukeltų drėgmės pertekliaus. Juk jeigu mediniai pavėsinės baldai visiškai neišdžius, drėgmė vis labiau kaupsis ir galiausiai sukels puvimą. Atsilups dažai, tad reikės baldus perdažyti, perlakuoti. Tai papildomi darbai, kurie reikalauja laiko ir pinigų. To išvengti padės specialūs pavėsinėms skirti tentai. Be to, jie sukuria galimybę leisti laiką terasoje beveik bet kokiu oru (vėjuotą dieną, kai lyja ar net žiemą, jeigu nespaudžia dideli šalčiai).

Reikia pabrėžti, jog tentai yra pigesnis pasirinkimas nei stiklas. Kai kurie žmonės pasirenka savo terasą įstiklinti ir taip ją apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Žinoma, stiklinės sienos apsaugos terasos baldus, grindis nuo drėgmės, tačiau, kaip jau anksčiau minėjome, įstiklinimas yra brangus. Tad jeigu nenorite daug investuoti, bet gauti gerą rezultatą, patariama rinktis PVC tentus.

Dar vienas iš PVC dangos pagamintų tentų privalumas – lengvas jų montavimas. Šiam darbui atlikti dažniausiai net nereikia meistrų. Žmogus pats gali jį nesunkiai susimontuoti.