Tentų rūšys – kokios jos būna?

Kokios būna tentų rūšys?

Tentai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų ir būna įvairios paskirties. Dažniausiai jie gaminami iš specialios medžiagos, kuri yra atspari drėgmei ir neišblunkanti. Apie tentų rūšis ir jų panaudojimą plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje.

Tentai sunkvežimiams ir vilkikams

PVC TENTŲ GAMYBA
PVC TENTŲ GAMYBA

Tentinės puspriekabės yra skirtos įvairių krovinių pervežimui. Jomis gabenami kroviniai šalies viduje ir į kitas šalis. Tentinėmis priekabomis ir puspriekabėmis yra pervežama daugybė skirtingų krovinių. Tai: įvairūs technikos prietaisai, motorinės transporto priemonės (vejapjovės, valtys, motociklai, keturračiai ir kt.), kai kurie maisto produktai (kuriems nereikia tam tikros pastovios temperatūros), drabužiai, įvairios jų siuvimui reikalingos medžiagos ir dar daug kitų daiktų. Reikia pasakyti, jog tentinės puspriekabės gali būti įvairių išmatavimų, priklausomai nuo vežamų krovinių. Skirtingos puspriekabės yra skirtingai iškraunamos. Vienas galima atidaryti tik iš galo , kitas – iš šono. Pastarąsias iškrauti patogiau ir tai užima mažiau laiko, nes didesnis iškrovimo plotas.

Tentai sunkvežimių bei vilkikų priekaboms ir puspriekabėms yra gaminami pagal individualius užsakymus (skirtingų matmenų ir pan.). Ant tento dažniausiai uždedama konkrečios įmonės emblema ar kita atributika. Tokiu būdu įmonė save reklamuoja.

Tentai pavėsinėms, stoginėms, paviljonams

permatomas tentas

Jie skirti apsaugoti pavėsines, paviljonus ar stogines nuo nepalankių oro sąlygų – lietaus, stipraus vėjo, šalčio. Šie tentai yra skaidrūs, tad nesulaikys saulės šviesos ir pavėsinės nepritemdys. Iš tiesų, tai yra puiki alternatyva terasų įstiklinimui. Skaidrūs iš PVC dangos pagaminti tentai yra kur kas pigesni nei stiklinės uždangos, tačiau jų kokybė tikrai nėra prastesnė. Be to, tentus sumontuosite greitai ir lengvai. Labai tikėtina, jog nereikės net samdyti meistrų.

Tokioje pavėsinėje galėsite leisti laiką beveik bet kokiu oru, net žiemą (jeigu nespaudžia didelis šaltukas). Būsite apsaugoti nuo vėjo, lietaus, sniego, viduje bus šilčiau negu pavėsinėje be tento.

Tentas apsaugos pavėsinėje ar paviljone esančius medinius baldus nuo drėgmės, kuri pridaro jiems nemažai žalos. Drėgmė kaupiasi mediniuose balduose ir po kurio laiko prasideda puvimas. Taip pat nuo drėgmės nusilupa dažai, lakas, tad reikia iš naujo perlakuoti, perdažyti medinius baldus. Taigi apibendrinant galima teigti, jog pavėsinėms, paviljonams bei stoginėms skirti tentai padeda jums sutaupyti laiko, kurį tektų skirti medinių baldų atnaujinimui. Galite daugiau laiko skirti poilsiui, tiesiog ilsėtis savo gražioje pavėsinėje.

Tentai grūdams, trąšoms uždengti

Jie padeda apsaugoti grūdus, trąšas ir kt. nuo drėgmės, kuri jiems yra kenksminga. Tentais gali būti uždengtos vietos, kuriose laikomi grūdai arba jais uždengiamos grūdus transportuojančios priekabos. Pastarieji tentai ant grūdus vežančių priekabų pritvirtinami specialiais kabliukais. Taip užtikrinama, kad tentas laikysis tvirtai, važiuojant nenukris net pučiant stipriam vėjui. 

Reklaminiai tentai

Spauda ant tento

Šie tentai yra gaminami komerciniais tikslais, t.y. norint reklamuoti tam tikras prekes ar paslaugas. Iš tiesų, reklaminiai tentai gali būti įvairūs – lauko, vidaus, skirtingų formatų.

Kalbant apie lauko reklamą, ji gali būti klijuojama ant lengvųjų automobilių ar net sunkvežimių. Taip pat populiarios prie lengvųjų automobilių kabinamos priekabos su reklaminiais tentais. Tikriausiai visi ne kartą esame matę tokią reklamą, riedančią miestų gatvėmis. Ji labiau atkreipia dėmesį negu ant automobilių priklijuota reklama. Visų pirma, dėl didesnio formato.

Lauko reklaminiai tentai yra gaminami iš specialios medžiagos, kuri yra atspari drėgmei, neblunkanti. Vidaus reklamai skirti plakatai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų: blizgaus, matinio popieriaus ar audinio. Galima pasirinkti šrifto dydį, spalvą ir kitus dalykus.