Patogus krovinių gabenimas tentinėmis puspriekabėmis

Tentinės puspriekabės – tai puspriekabės, kurios yra aptrauktos specialiu tentu. Jis yra gaminamas iš spalvoto PVC audinio, kuris užtikrina patogų bei saugų įvairių krovinių gabenimą. Tentinės būna sunkvežimių puspriekabės, prie lengvųjų automobilių kabinamos puspriekabės, specialūs tentai yra gaminami valčių, jachtų gabenimui, smėlio dėžių uždengimui, pavėsinėms, stoginėms, terasoms ir t.t.

Su krovinių gabenimu nesusidūrusiems žmonėms gali kilti klausimas, kodėl tentinės puspriekabės yra toks patogus būdas kroviniams gabenti? Iš tiesų, jos puikiai apsaugo vežamus krovinius nuo saulės, lietaus, vėjo bei kitų veiksnių, kurie gali turėti neigiamos įtakos kroviniams. Tentai priekaboms ir puspriekabėms yra gaminami pagal individualų užsakymą, tad idealiai tiks jūsų turimai priekabai ar puspriekabei.

Neapgadinsite krovinio

Vienas iš tentinių puspriekabių privalumų, kaip jau anksčiau minėjome yra saugus krovinių gavenimas iš taško A į tašką B.  Jeigu kada nors tekos susidurti su krovimo darbais, tikrai žinote, kaip sudėtinga į puspriekabę įkelti labai sunkius daiktus jų nepažeidžiant (neapibrozdinti, nesubraižyti ir pan.). Puspriekabę galima nuleisti žemyn  ir taip sukuriama rampa, leidžianti lengviau įkelti krovinį jo neapgadinant. Tad nauda dviguba – žmonėms nereikia vargti norint įkelti krovinį į aukštą puspriekabę ir tuo pačiu išvengiama krovinio pažeidimų.

Tentinių puspriekabių universalumas ir naujovės

Reikia pasakyti, kad šio tipo puspriekabės yra tinkamos įvairių krovinių gabenimui.  Jomis galima vežti žoliapjoves, keturračius bei dviračius motociklus, sniego motociklus ir kt.

Kalbant apie tentines sunkvežimių puspriekabes, jos taip pat yra pakankamai universalios – tinkamos gabenti įvairius, supakuotus bei temperatūrai nejautrius krovinius.

Kaip ir visa kita technika, tentinės puspriekabės vis labiau tobulėja. Naujesnės yra su reguliuojamo aukščio grindimis. Tad jomis galima patogiai pervežti skirtingų aukščių krovinius. Dar vienas patobulinimas ir patogumas, būdingas naujoms tentinėms puspriekabėms – galimybė jas pakrauti ir iškraut per šoną. Taip sutrumpinamas iškrovimo laikas ir tai padaryti tampa paprasčiau nei kraunant per galines duris.

Kokia puspriekabė tinkamiausia?

Klausimas, kokią puspriekabę išsirinkti, yra itin aktualus su tuo nesusidūrusiems žmonėms. Nors prieš tai kalbėjome, jog tentinės puspriekabės yra pakankamai universalios, tačiau jos taip pat yra skirstomos pagal vežamus krovinius.

Vienas iš tipų – izoterminės puspriekabės, kurios yra skirtos kroviniams, kuriems svarbi gabenimo temperatūra, bet nebūtinas šaldytuvas. Jose galima išlaikyti pastovią temperatūrą, nes puspriekabė yra pagaminta iš medžiagos, kuri turi pastovios temperatūros palaikymo funkciją.

Puspriekabės, vadinamos refrižeratoriais (liet. k. šaldytuvais) yra skirtos įvairių maisto produktų transportavimui iš taško A į tašką B. Jose galima nustatyti ir palaikyti reikiamą temperatūrą visos kelionės metu. Jomis gabenami įvairūs šaldyti maisto produktai – šaldyta žuvis, mėsa, įvairios daržovės.

Pakankamai populiarios yra savivartės puspriekabės. Jomis vežamas gruntas, statybinės medžiagos. Sunkvežimius su tokiomis puspriekabėmis matome statybose.

Bortinės puspriekabės yra patogus bei saugus krovinių pervežimo būdas, nes jie turi tvirtą konstrukciją. Tai reiškia, jog transportavimo metu kroviniai neiškris, nepasislinks į šoną.

Galima ir išsinuomoti

Tentinę puspriekabę, kuri kabinama prie lengvojo automobilio, galima išsinuomoti. Reikia pasakyti, kad jų nuomos paslauga yra itin populiari, nes beveik kiekvienam iš mūsų kartais prireikia pervežti vieną ar kitą krovinį. Išsinuomoję puspriekabę, tai padarysite patogiai ir neišleisdami daug pinigų. Žinoma, galima puspriekabę nusipirkti, bet tai daryti ne visada verta. Tik tais atvejais, jeigu jos reikia dažnai. Nuoma  yra geras pasirinkimas ir todėl, kad nereikia ieškoti vietos priekabos laikymui.